Kuriozitete

Trendi i ri që po qarkullon në Kore e SHBA: Pirja e çajit nga poçi elektrik

xx-1-780x439
  • xx-1-780x439
  • xx-1-780x439

xx-1-780x439Ishte prilli i vitit të kaluar kur një dyqan në Kore kishte filluar t’i përdorë poçët elektrikë në vend të gotave për ta shërbyer çajin e tyre. Dyqani e përdor një poç të vërtet elektrik për ta shërbyer pijen e tyre dhe, sikur të mos mjaftojë kjo, ata ia bashkëngjitin edhe një poç tjetër pipëzës.

Vetëm një muaj pasi pija kishte filluar të bëhet e famshme në Kore, një kafene në Tajvan kishte bërë bujë duke i shpërndarë fotografitë e dy shërbyesve që mbanin poça elektrikë të mbushur me çaj, transmeton Telegrafi.

Pra, nuk është aspak e befasishme që ka filluar një trend i ri në Instagram dhe po bën bujë në SHBA duk filluar nga Kalifornia e deri në Nju Jork.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Më të klikuarat

To Top