Sport

Sondazhi i Eurosport: Ronaldo do të fitojë “Topin e Artë”

ronaldo

Cristiano Ronaldo ka marrë numrin më të madh të votave, 63 për qind në sondazhin e “Eurosport”.

Cristiano Ronaldo do të jetë fitues i “Topit të Artë”, sipas një sondazhi nga televizioni “Eurosport”. Ylli portugez është favorit për t’u shpallur futbollisti më i mirë i vitit në botë pasi inspiroi Real Madridin drejt triumfit në Ligën e Kampionëve dhe Portugalinë në rrugëtimin e titullit në “Euro 2016”. Dhe, kjo ka bërë që Ronaldo të marrë numrin më të madh të votave, 63 për qind në sondazhin e “Eurosport”.  I dyti ka dalë sulmuesi i Atletico Madridit, Antoine Griezmann (15%).

Ndërsa, Lionel Messi nga Barcelona mbeti i treti me vetëm 13 për qind të votave.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Më të klikuarat

To Top