Sport

Shorti i Ligës së Kampioneve, vëllezërit Xhaka vihen sërish përballë njëri-tjetrit  

Switzerland's midfielder Granit Xhaka (R) challenges his brother Albania's midfielder Taulant Xhaka (L) during the Euro 2016 group A football match between Albania and Switzerland the Bollaert-Delelis Stadium in Lens on June 11, 2016. / AFP / FRANCOIS LO PRESTI    (Photo credit should read FRANCOIS LO PRESTI/AFP/Getty Images)

Në Monako u hodh shorti për fazën në grupe të Ligës së Kampioneve, short që shmangu përballjet e mëdha që në këtë fazë, por vendosi përballë njëri-tjetrit sërish dy vëllezërit shqiptarë.

Taulant dhe Granit Xhaka do të jenë sërish kundër njëri-tjetrin në fushën e gjelbër, këtë herë jo për të përfaqësuar i pari Shqipërinë dhe i dyti Zvicrën. Shorti vendosi Arsenalin dhe Bazelin në të njëjtin grup, atë A ku janë edhe PSG dhe Ludogorets.

 

Grupet e plota

Grupi A

 • PSG
 • Arsenal
 • Basel
 • Ludogorets

Grupi B

 • Benfica
 • Napoli
 • Dinamo Kiev
 • Beshiktash

Grupi C

 • Barcelona
 • Manchester City
 • Borusia Monch.
 • Celtic

Grupi D

 • Bayern Munchen
 • Atletiko Madrid
 • PSV
 • Rostov

Grupi E

 • CSKA Moska
 • Leverkusen
 • Tottenham
 • Monako

Grupi F

 • Real Madrid
 • Borusia Dortmund
 • Sporting Lisbona
 • Legia Varshav

Grupi G

 • Leicester City
 • Porto
 • Club Brugge
 • KOpenhagen

Grupi H

 • Juventus
 • Sevilja
 • Lion
 • Dinamo Zagreb
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Më të klikuarat

To Top