Teknologji

Pritet të lançohet Mi Note 2, ofro 8GB RAM

13-1

Thashethemet e mëhershme kishin sugjeruar se Xiaomi do të lançojë Mi Note 2 në fund të këtij muaji mirëpo tani duket se pritja do të jetë pak më e gjatë.

Sipas një spekulimi të ri thuhet se prodhuesi kinez do të lansojë Xiaomi Mi Note 2 në Kinë gjatë nëntorit. Për më shumë, spekulimi i fundit ka përmendur edhe disa tipare dhe specifika të reja që mund t’i ketë kjo pajisje.

Artikulli i publikuar në Weibo spjegon se pajisja do të mund të vijë me ekran 5.7” në rezolucion 2K.

Ekrani pritet që të jetë i lakuar ndërkohë që pajisjet e Xiaomi zakonisht vijnë me teknologjinë QHD në ekran kështu që lajmi për 2K rezolucionet mund të jetë i pasaktë.

Spekulimet e mëhershme kanë bërë të kuptojmë që pajisja mund të vijë në dy versione: njërin me 6GB RAM memorie dhe 64GB hapësirë të brendshme dhe verzioni tjetër me 8GB memorie dhe 256GB hapësirë.

Specifikat tjera që pritet të përfshihen në Mi Note 2 janë procesori Qualcomm Snapdragon 821, kamera dyfishe 13MP dhe kamera tjetër prej 8MP.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Më të klikuarat

To Top