Aktualitet

Policia, aksion në disa rrethe për asgjësimin e bimëve narkotike

Policia-kanabis

Policia dhe Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë gjetën dhe asgjësuan në Kalivaç të Memaliajt 18 200 bimë kanabis sativa. Ndërsa po punon për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Ndërkohë, në Shkodër, pas një megaoperacioni të koduar “Thundër”, policia ka asgjësuar 15 752 rrënjë kanabis në 70 parcela, në zonën e Dukagjinit.

Ndërsa në Fushë-Arrëz është bërë i mundur asgjësimi i 11 parcelave me 4746 bimë narkotike si dhe janë identifikuar e shpallur në kërkim tre persona.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Më të klikuarat

To Top