Këshilla mjekësore

Përfitimet shëndetësore nga konsumimi i lëngut të ananasit

047c9746-1442-4db5-8797-2c32489dcb3b-0

b185920e-aafe-4915-89d4-2034a96fd7c6-0Ananasi është një nga frutat më të mira, të pasura me anti-oksidantë. Përveçse të shijshme, konsumimi i tyre  sjell mjaft përftime shëndetësore për organizmin tuaj.

Anti-oksidantët që përmban fruti ananasit ndihmon në luftën kundër kancerit apo të sëmundjeve të zemrës. Disa nga përfitimet shëndetësore të këtij fruti ( kur e konsumoni si lëng):

Nëse konsumoni çdo mëngjes një gotë  me lëng ananasi, atëherë kjo mënyrë do t’iu  ndihmojë në mishin e dhëmbëve, për ti pasur  sa më të shëndetshme. Po kështu, fryti është i pasur me fibra që ju  ndihmon të humbisni peshe. Gjithashtu, ananasi mbron metabolizmin nga sëmundjet, ushqen flokët tuaj, lëkurën si dhe ndikon në forcimin e thonjve.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Më të klikuarat

To Top