Teknologji

Google synojë të bashkojë Chromin me Android

chrome-android

Kohëve të fundit po qarkullojnë  fjalë sipas të cilave Google mund të shkrijë në një dy sistemet e saj operative, Chrome OS dhe Android.

Për më shumë, ky bashkim mund të lajmërohet për lançim në ngjarjen e 4 nëntorit, ku Google pritet të sjell produktet më të reja të kompanisë. Në këtë ngjarje, mes tjerash Google pritet të lançojë për treg telefonat Pixel dhe Pixel XL së bashku me një numër produktesh tjera.

Në një cicërimë të bërë nga zv drejtori i Android, Hiroshi Lockheimer, thuhet se Google ka në plan të sjell risi të mëdha në këtë event.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Më të klikuarat

To Top