Politikë

Fillojnë ndryshimet në qeveri, PS dhe LSI bëjnë rotacion të ministrive

rama -meta

Dreka Rama-Meta nuk ka qenë një drekë e zakonshme, por vendimtare për disa Ministri, për të cilat është rënë dakord të ndryshojnë.

Sipas burimeve të dritare.net, Rama dhe Meta kanë rënë dakord që Luan Rama të zëvendësojë  Saimir Tahirin, i cili kalon te drejtësia, ministria më vendimtare për Ramën, pas kalimit të reformës në drejtësi.

Sokol Dervishi, një prej njerëzve më të afërt të Metës, zëvendëson Mimi Kodhelin.

Ndërsa Energjetikën e merr PDIU. Ende nuk është mbyllur kalimi i Petrit Vasilit në krye të Ministrisë së Shëndetësisë.

Por nga sa duket, shumë shpejt do të kemi një kabinet Rama 2. /dritare.net

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Më të klikuarat

To Top